beko bulaşık makinesi su almıyor

beko bulaşık makinesi su almıyor

BEKO BULAŞIK MAKİNESİ SU ALMIYOR  

beko bulaşık makinesi su almıyor sa Teknik servis hizmetlerimizden bulaşık makinesi servisi istediğiniz zaman yanınızda.Bulaşık Makinesi Servisimiz Su Almıyor sebebiyle gelen şikayetler üzerine Teknik servislerimiz tarafından müşterilerimizin İçin yazılmıştır.

beko bulaşık makinesi su almıyor mu

Evde akşam yemeklerinden sonra siz de aynı şeyi düşünmüyor musunuz; bulaşık makinesi dünyanın en iyi icatlarından biri, evlerin, annelerden sonraki süper kahramanı! Düşünsenize, eskiden ne kadar zordu tencereleri, tabakları, kaşık çatalları tek tek yıkamak. Şimdi ise sudan geçirip makineye yerleştirmeniz yeterli.

beko bulaşık makinesi su almıyorHer şey bu kadar kusursuz işlerken bir anda her şey değişebilir ve bulaşık makineniz bozulabilir. Elbette yaşanmasını hiç istemeyeceğiniz bu durum eğer başınıza gelirse ne yapacağınızı, sorunu nasıl anlayacağınızı biliyor musunuz?

Bulaşık makinesinde en çok karşılaşılan sorunlardan biri makinenin su almaması ve deterjanın çözünmeden olduğu gibi kalmasıdır. Peki her şey bu kadar yolundayken makine neden birdenbire bozulur ve neden su almamaya başlar?

Su almama ve deterjanın olduğu gibi çıkma sorunlarının birçok nedeni olabilir. Bulaşık makinesindeki kimi parçalar da bu arızalara sebep olabilir.

Su giriş valfi (ventil): Bu parça bozulduğu zaman makine su almaz. Bu nedenle eğer bulaşık makineniz su almıyorsa ilk olarak su giriş valfini kontrol etmelisiniz.

Pompa motoru: Pompa motoru, makinedeki suyu boşaltmakla yükümlüdür. Ancak bu parça kısa devre yaparsa ya da herhangi bir nedenle hata verirse bulaşık makinesi arıza yapabilir.

Emniyet sivici: Her marka ve modelde emniyet sivici bulunmaz; ancak bulunanlar için su arızalarında emniyet sivicinin de kontrol edilmesi gerekir. Zira su almama problemi, emniyet sivicinin bozulduğuna işaret de olabilir. Emniyet sivicini yalnızca teknik servis değiştirebildiğinden, arıza durumunda mutlaka bulaşık makinenizin markasına uygun yetkilendirilmiş teknik servisi çağırmanızı öneriyoruz.

beko bulaşık makinesi su almıyor mu

Musluk: Eğer bulaşık makinesi su almıyor ise ilk yapmanız gerekenlerden biri musluğu kontrol etmektir. Bulaşık makinesinin bağlı olduğu su hortumunun ucundaki musluğun kapalı olması ya da bozuk olması da güçlü bir ihtimalken, sular kesilmiş ve siz bunu fark etmemiş olabilirsiniz. Bu nedenle teknik servis çağırmadan önce mutlaka musluğu kontrol edin.

Pervaneler ve deterjan seçimi: Eğer deterjanınız olduğu gibi çıkıyorsa ve bulaşıklarınızı temizlemiyorsa doğru deterjanı kullanmıyor olabileceğiniz gibi makinadaki pervaneler de tıkanmış olabilir. Bu yüzden önce iki pervaneyi de sökerek tıkalı olup olmadıklarını kontrol edin, ardından ihtiyacınıza uygun bir deterjan seçimi yapın. Bunun için yeni formüllü Finish Quantum’u öneririz. Finish Quantum bulaşıklarınızı korur, üstün performansıyla mükemmel temizliğe ulaştırır.

AŞAĞIDAKİ ARIZALARDAN BİRİ MEVCUT İSE TEKNİK SERVİSE BAŞVURUN.

Beko Bulaşık makinesi Su alma musluğunu kontrol ediniz

Beko Bulaşık makinesi Su alma ventili arızalı olabilir

Beko Bulaşık makinesi Su sayacı arızalı olabilir

Beko Bulaşık makinesi Anakart arızalı olabilir

Beko Bulaşık makinesi SVC arızalı olabilir

Çamaşır Makinesi Su Almıyor

 

Günümüzde birçok beyaz eşya firması tarafından yeni teknolojiyle donatılmış çamaşır makineleri mevcuttur. Bu makineler, her ne kadar insan üstü bir sistem ile üretilmiş olsa da arıza yapabilmektedir.

 

Bu tüm makinelerde görülen bir durumdur. Önemli olan herhangi bir problemle karşılaşınca doğru bir şekilde hareket etmeyi bilmektir. Yanlış yapılan uygulamalar neticesinde makinenizin daha da yıpranmasına neden olabilirsiniz.

 

Çamaşır Makinem Neden Su Almıyor?

Makinenizin hortumunun tıkalı olup olmadığını kontrol edin. Çünkü bu suyun akışını engeller. Ya da hortumun bükülmesi, bu sorunu ortaya çıkarmış olabilir. Ayrıca su ventillerini de kontrol etmeniz gereklidir.

 

Çamaşır Makineniz Kapalı Mı?

Farkında olmadan makinenizin kapağını tam olarak kapatmamış olabilirsiniz. Kapak kapandığı anda makine su almaya başlayacaktır. Makinesinin Ventilleri

 

Tüm talimatları yapmanıza rağmen sorun hala devam ediyorsa, su ventillerinin yanma olasılığı yüksektir. Bu durumda servis çağırmanız gerekecektir.

 

Son olarak şebeke suyunuzun basıncı düşmüş olacağı için bu problemle karşılaşmış olabilirsiniz. Bu sebeple çamaşır makineniz çalışmıyor olabilir.

altus çamaşır makinesi su almıyor neden
arçelik çamaşır makinesi su almıyor nedeni
aeg çamaşır makinesi su almıyor
arçelik çamaşır makinesi su almıyor neden
beko çamaşır makinesi su almıyor ne yapmalıyım
beko çamaşır makinesi su almıyor
bosch çamaşır makinesi su almıyor
samsung digital inverter çamaşır makinesi su almıyor
ariston hotpoint çamaşır makinesi su almıyor
arçelik çamaşır makinesi sıcak su almıyor

Wordpress Tema indir